سفارش تبلیغ
صبا

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

صفحه خانگی پارسی یار درباره

حجاب ، پیام عاشورا

قیام خونین کربلاء که ماهیّتش امر به معروف ونهى از هر منکر بود بنیان فساد را لرزاند. آرى سالار شهیدان براى حفظ ارزشهاى متعالى دین بپا خاست و به شهادت رسید. ولى رسالت عاشورا همچنان در قافله اسیران کربلا پى گیرى شد، با قافله اسیران غم همراه مىشویم تااز لابلاى کلمات آن عزیزان پیام عاشورا را با گوش جان بشنویم.

یزید فاجعه کربلاء را با تبلیغات فراوان پیروزى خواند و مردم را براى تماشاى پیروزیهایش دعوت کرد، اینک قافله اسراءنزدیک شهر دمشق رسیده است، ام کلثوم نزد شمر آمد و فرمود: ما را از راهى ببر که تماشاچیانِ کمترى جمع شده اند و سرهاى مطهّر شهیدانمان را از بین محمل و کجاوه هاى ما جدا کن و آنها را در جلو قافله حرکت بده تا توجّه مردم به دیدن آنها جلب گردد و صورت دختران پیامبر از نگاه نامحرمان محفوظ بماند.

ام کلثوم اینگونه مسؤلیت خویش را ادا نمود ولى به این در خواست توجهى نگردید.

قافله اسیران به شهر شام داخل شد سهل بن سعد ساعدى مىگوید: ناگاه دیدم زنانى بر شتران بى روپوش سوارند نزدیک شدم واز نخستین زن پرسیدم کیستى!

گفت: سکینه دختر امام حسین علیه السلام هستم.


گفتم: آیا حاجتى دارى تا برآرم که من سهل بن سعد ساعدى هستم جّد ترا دیدم حدیث او را شنیدم.

گفت: اى سهل به حامل این سر بگو که آنرا پیشتر بَرد تامردم مشغول نگریستن آن شوند و به حرم پیغمبر صلّى الله علیه وآله وسلّم نگاه نکنند. سهل مىگوید: چهار صد دینار دادم تا سر را جلوتر بُردند.


قافله اسیران را نزد یزید آوردند زینب (علیها السلام) لب به اعتراض گشوده فرمود: اى پسر آزاد شده!!آیا عدالت اینستکه زنان و کنیزانت را در پشت پرده و مارا در بین نامحرمان جا داده اى امّا سکینه (علیها السلام) اندوه جانکاهش را با گریه اظهار مىکند. وقتى یزید از او پرسید: چرا گریه مىکنى فرمود: چگونه گریه نکند کسى که روپوشى ندارد تا با آن صورتش را از تو و نامحرمانى که در مجلس تو حاضرند بپوشاند؟ آرى او مىگرید که چرا روپوشى برصورت ندارد. وبدینسان پیام مکتب عاشواء نیز حفظ حجاب است.

 

 

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

 


هر چشمی روز قیامت گریان است ، جز سه چشم

امام جواد (علیه السلام)

هر چشمی روز قیامت گریان است ، جز سه چشم :


چشمی که در راه خدا شب را بیدار باشد


چشمی که از ترس خدا گریان شود


و چشمی که از محرمات الهی و گناهان بسته شود.

 

 

 

کافی ، ج 2 ، ص (80)

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر حجاب و عفاف


علت شکست سپاه حضرت موسی

حضرت موسى علیه السلام با تلاشهاى پى گیر خود به تدریج بر ستمگران پیروز شد و پرچم توحید و عدالت را در نقاط زمین به اهتزار آورد، او براى توسعه خدا پرستى و عدالت همواره مىکوشید، در آن عصر شهر انطاکیه (که فعلاً در ترکیه واقع شده) شهر با سابقه و پر جمعیتى بود ولى ساکنان آن همراه در تحت حکومت خود کامگى ستمگران به سر مىبردند و از نظرات گوناگون در فشار قرار داشتند.

موسى براى نجات ملّت انطاکیه راهى جز سر کوبى ستمگران و فتح آن شهر و حومه نمى دید، براى اجراى این امر سپاهى به فرماندهى یوشع و کالب تشکیل داد و آن سپاه را به سوى انطاکیه رهسپار کرد.

عده اى از مردم نادان و از همه جا بى خبر و اغفال شده انطاکیه گرد عابد خود بلعم با عور که اسم اعظم را مىدانست جمع شده از او خواستند تا درباره حضرت موسى علیه السلام و سپاهش نفرین کند، بعلم در ابتدا این پیشنهاد را رد کرد، ولى بعد بر اثر هواپرستى و جاه طلبى جواب مثبت به آنها داد، سوار بر الاغ خود شد تا به سر کوهى که سپاه حضرت موسى علیه السلام از بالاى آن پیدا بودند برود و در آنجا در مورد حضرت موسى علیه السلام و سپاهش نفرین کند، در راه الاغش از حرکت ایستاد، هر چه کرد الاغ به پیش نرفت حتى آنقدر با ضربات تازیانه اش آن را زد که کشته شد، سپس آنرا رها کرد و پیاده به بالاى کوه رفت، ولى در آنجا هر چه فکر کرد تا اسم اعظم را به زبان آورد و نفرین کند به یادش نیامد و خلاصه چون به نفع دشمن و به زیان حق و عدالت گام برمى داشت شایستگى استجابت دعا در موردش از او گرفته شد و با کمال سرافکندگى برگشت.


او که تیرش به هدف نرسیده بود و به طور کلّى از دین و ایمان سرخورده شده بود، دیگر همه چیز را نادیده گرفت و سخت مغلوب هوسهاى نفسانى خود گشت از آنجا که دانشمند بود، براى سرکوبى سپاه حضرت موسى علیه السلام راه عجیبى را به مردم انطاکیه پیشنهاد کرد، که همواره براى شکست هر ملتى، استعمار گران از همین راه استفاده مىکنند، آن راه و پیشنهاد، این بود.

مرد انطاکیه از راه اشاعه فحشاء و انحراف جنسى و برداشتن پوشش و حجاب از زنان و دختران وارد عمل گردند، دختران و زنان زیبا چهره و خوش اندام را با وسایل آرایش بیارایند و آنها را همراه اجناس مورد نیاز به عنوان خرید و فروش وارد سپاه حضرت موسى علیه السلام مىکنند و سفارش کرد که هر گاه کسى از سربازان سپاه حضرت موسى علیه السلام خواست قصد سوء با آن دختران و زنها کند مانع او نشوند.


آنها همین کار را انجام دادند طولى نکشید که سپاه حضرت موسى علیه السلام با نگاههاى هوس آلود خود که به پیکر سفیر عریان زنان آرایش کردند و کم کم در پرتگاه انحراف جنسى قرار گرفتند،

سپس کار رسوایى به اینجا کشید که: رئیس یک قسمت از سپاه حضرت موسى علیه السلام زنى را به حضور حضرت موسى علیه السلام آورد و گفت: خیال مىکنم نظر شما این است که هم بستر شدن با این زن حرام است، به خدا سوگند هرگز دستور تو را اجرا نخواهم ساخت، آن زن را به خیمه برد و با او آمیزش نمود.


کم کم بر اثر شهوت پرستى، اراده ها سست شد، بیماریهاى مقاربتى و طاعون زیاد گردید، لشکر حضرت موسى علیه السلام از هم پاشید تا آنجا که نوشته اند بیست هزار نفر از سپاه حضرت موسى علیه السلام به خاک سیاه افتادند و با وضع ننگینى سقوط کردند، روشن است که با رخ دادن چنین وضعى، شکست و بیچارگى حتمى است. این داستان یک واقعیت تاریخى است، به خوبى بیانگر یکى از فلسفه هاى پوشش، براى زنان است.برچسب‌ها: فساد, جنگ نرم

راهکارهای قرانی برای جلوگیری از بدحجابی و بی حجابی

عفاف و حجاب

1- ارائه یک چهار چوب صحیح برای پوشش زن 

2- معرفی افراد محرم و نامحرم در قران کریم در سوره نور (24) آیه 31 ، که شامل محارم رضاعی نسبی و سببی می باشد.
 
3- آشکار نکردن زینتها
 
که در این باره می توان گفت که اسلام دستور به زینت نکردن نداده است بلکه از زینت که باعث جلوه گری و خودنمائی زن در برابر مردان نامحرم می شود نهی نموده است. 
 
قران کریم در این باره می فرماید: 
 
«... لایبدین زینتهن 1...» 
 
زنان زینتهای خود را آشکار نکنند
 
4- تبیین حد و مرز زینت در برابر افراد
 
که به سه قسم تقسیم می شود:
 
الف: زینت برای غیر محارم که آشکار نکردن زینتهای پنهان است و نگاه به زینتهای آشکار در صورتی خالی از اشکال است که خالی از هر گونه قصد لذت و ریبه باشد این حد زینت در آیه مبارکه الاماظهر منها استثنا شده است و دو قسمت زیر با رالالتبعولتهن از دستور لایبدین زینتهن استثنا شده است. 
 
ب: زینت برای شوهر، که زینت علی الاطلاق می باشد و شامل تمام بدن می باشد.
 
ج- زینت برای سایر محارم 
 
از ابی جعفر علیه السلام وارد شده : 
 
«واما زینته المحرم فموضع القلاده فما فوقها و الدملج مادونه والخلخال و ما اسفل منه و اما زینه الزوج فالجسد کله»
 
قسمت سوم ، مربوط به زینت برای سایر محارم است که شامل محل گردنبند و بالای ان، بازوبند و زیر ان و خلخال و انچه پائین آن است می شود. بنابراین باید به این مهم توجه داشته باشیم که از پوشیدن لباس حلقه آستین، دامنهای کوتاه با پاهای برهنه و یقه های باز بیش از حد متعارف حتی در برابر محارمی به جز شوهر مانند پدر ، برادر عمو و دایی .... خودداری کنیم و جواز نگاه کردن به زینتهای باطنی زنان ان هم در محدوده ای که در روایات نقل شده برای محارم غیر شوهر به شرطی است که فسادی در بین نباشد.
 
5- نهی از تبرج مذموم
 
در قران کریم در این باره امده است «... و لاتبرجن تبرج الجاهلیه الاولی....» منظور از تبرج زنان در جاهلیت اولی، جلوه گری زنان در قبل از اسلام بوده است که در تمامی این دوران به دلیل عدم رعایت دستورات پیامبران زنان دچار چنین معضلی شده که سبب به وجود آمدن پیامدهای بد بسیاری برای جامعه نیز شده است.4 در تفسیر قمی5 روایتی باشند که از امام صادق علیه السلام از پدرش در ذیل آیه ... و لاتبرجن تبرج الجاهلیه الاولی ... آمده است و این است که «به زودی جاهلیت دیگری میآید» و در تفسیر التبیان6 آمده است که منظور از جاهلیت اخری زمانی است که مردم همان گونه عمل کنند که قبل از اسلام عمل می شده است.
امروز شاهد این تبرج ها و جلوه گری های مذموم هم در مردان و هم در زنان هستیم. در روایات از چنین مردانی با چنین خصوصیاتی یاد شده است: یتزینون بزینه المراه لزوجها و یتبرجون تبرج النساء8 و از چنین زنانی این چنین یاد شده است نسوه کاشفات عاریات متبرجات. من الدین داخلات فی الفتن مائلات الی الشهوات مسرعات الی للذات مستحلات للمحرمات جهنم فی جهنم خالدات
 
6- راهکار عدم حضور غیر ضروری زن در جامعه
 
با توجه به آیه شریعه:
و قرن فی بیوتکن و لاتبرجن تبرح الجاهلیه الاولی..
در خانه هایتان بنشینید و آرام گیرید و بی حاجت و ضرورت از منزل بیرون نروید و مانند دورة جاهلیت پیشین ارایش و خودارائی مکنید.
 
زنان مؤمنه به پیروی از این آیه مبارکه باید از هرگونه حضور غیر ضروری در جامعه خودداری کند تا الگو و نمونه برای سایر زنان مسلمان باشند.
 
7-راهکار ترویج فرهنگ غیرت در مردان
 
پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله و سلم) می فرماید : چگونه مردی است در حالی که تزئین می کند همسرش و خارج می شود از خانه اش به حالتی که تزئین کرده و عطر زده و شوهرش بر این امر راضی باشد پس می سازد برای همسرش آن زن هر قدم خانه ای در آتش
 
8-راهکار حفظ نگاه
 
قل للمومنین یعضوا من ابصارهم... و قل للمومنات یغضضن من ابصارهن
حفظ نگاه توسط زنان و مردان مومن یک مبارزة منفی با زنان جلوه گر می باشد و چون چنین زنانی را مورد بی توجهی قرار دهند یک اثر تربیتی دارد آنها متوجه خواهند شد که تنها با این وضع مورد توجه بیمار دلانی قرار خواهند گرفت که خود فاقد ارزش انسانی هستند.
 
9-تبیین فلسفه حجاب برای جامعه
 
حجاب مایة ارزش احترام زن می باشد و مایه حفظ عفت و عصمت زن است. حجاب مایة تحکیم پیوند زوجین می شود حجاب سلامت جامعه را در بردارد حجاب حق الهی است و مسلمان تسلیم امر الهی می باشد حجاب پرچم پاکدامنی و عفاف برای زن است. حجاب سبب امنیت زن در جامعه می شود حجاب عاملی برای موفقیتهای معنوی است و حجاب ...
 
10-آگاهی افراد از مضرات سوء بدحجابی
 
بدحجابی باعث عدم امنیت زن در جامعه می شود، بدحجابی عاملی برای بلوغ زودرس جوانان است، بدحجابی باعث بی ارزش شدن زن در جامعه می شود بدحجابی باعث بالا رفتن آمار طلاق، تلف کردن وقف استحاله شدن در فرهنگ بیگانه، فلج کردن نیروی کار در جامعه، تبدیل شدن زن به موجودی مصرفی استعمار کشیده شدن کشور و ... می شود، و علاوه بر ان عذابهای اخروی را نیز به دنبال دارد.
 
11- صبر و استقلامت در ترک عادت
 
افرادی که سعی بر این دارند که بهبود در وضعیت پوشش خود به وجود آورند مسلما با مشکلاتی چون فشار از ناحیة اطرافیان، تمسخر عده ای نادان و ... قرار خواهند گرفت اما زنی که الگوی خو را فاطمة زهرا سلام ا... علیها و زینب کبری سلام ا... علیها قرار دهد سختی این کار در برابر سختیها که این بزرگان کشیده اند بسیار ناچیز است.
 
12- تربیت تدریجی بر تحجب در خانواده
 
امام رضا علیه السلام در مجلس فرمودند: هنگامی که دختر شش ساله شد مرد نامحرم نباید او را در آغوش بگیرد یا ببوسد.
 
بنابراین در مساله آموزش حجاب و پوشش به فرزندان نیز پدر و مادر باید مرحله به مرحله او را به فلسفه و خوبیهای حجاب آشنا کرده و در خور درک فرزند به راهنمائی او بپردازند و فرزند تحت تربیت تدریجی و عملی پدر و مادر قرار گیرد. 
 
باید به این نکته توجه داشته باشیم که غالبا پیروزیهای نهایی و کامل در دراز مدت به دست می آید.
 
13- مراقبت در معاشرتها و همنشینی ها
 
حضرت علی علیه السلام می فرماید : با اشخاص شرور معاشرت و رفاقت نکن زیرا طبیعت توناخودآگاه از او متاثر می شود. بنابراین زنان مومنه باید مراقب باشند دوستان صمیمی و همدل خود را از زنان عفیف و با حیاء انتخاب کنند و از دوستی با افراد بی بند و بار خودداری کنند هر چند باید تلاش بر منشاء اثر بودن روی این افراد باشند.
 
14- ترویج فرهنگ قناعت و ساده پوشی در زنان
 
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله سلم می فرمایند:
 
استعینوا علی النساء بالعری ان احداهن اذا کثرت ثیابها و احسنت زینتها اعجبها الخروج
 
زنان را لباس ساده بپوشانید هنگامی که زیاد شود لباسها و نیکو شود زینت هایش وسوسه می شود او بر خروج از خانه 
اسراف و زیاده روی و مد پرستی در تهیه لباس علاوه برابر انگیختن حس خودنمائی عاملی برای فقر خود ساخته این زنان می شود که آسیب های فراوان دیگری را به همراه دارد.
 
15- ایجاد مشاغل خانگی برای زنان جویای کار
 
زنان مؤمنه باید سعی کنند وقت خود را با کارهای نیک پر کنند از جمله تربیت فرزندان، بالا بردن علم و آگاهی ، و همچنین کارهای هنری مفید برای زنان از جمله پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
 
نعم اللهو المعزل للمراه الصالحه
بافندگی برای زن صالحه سرگرمی خوبی است.
 
16- کمکهای اقتصادی در رفع مشکل بدحجابی
 
بعضی از بدحجابی علل و ریشة آن در عواملی چون فقر فرهنگی فقر اقتصادی، فراهم نمودن عوامل ازدواج ... می باشد که وظیفة سرمایه داران و خیرین است که با کمک دولت در رفع این مشکلات بکوشند.
 
17- اجرای حدود و تعزیرات
 
اجرای قوانین اسلامی پس از آگاهی کامل افراد جامعه و تبلیغات کافی و تبیین مسئله حجاب در جامعه اسلامی برای افراد می تواند مثمرثمر طبق تبصره 638 قانون مجازات اسلامی زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر می شوند به حبس از ده روز تا دو ماه یا از پنجاه تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد.
 
18- تعاون فرهنگی
 
در مراودات دو سویه سایر کشورهای اسلامی زمانی که آنان شاهد این امر باشند که زنان مسلمان با حفظ حجاب موفقیتهای بیشتری را در عرصه فعالیتهای اجتماعی، علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دارند و بسیاری از معضلات اجتماعی که در غرب در اثر برهنگی زد ایجاد شده است در یک کشور اسلامی جایی برای گسترش ندارد و در واقع کشورهای اسلامی عملا به تبلیغ ایده آلهای فرهنگی خود پرداخته اند.
 
19- احیای امر به معروف و نهی از منکر
 
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده اند: اگر شخصی در نهان معصیتی را مرتکب شود فقط به شخص او ضرر وارد می شود و اگر در ملاء عام گناهی را انجام دهد و دیگران او را نهی از منکر نکنند همة مردم زیان می بینند.
 
البته باید توجه داشت در پیش گیری و درمان بدحجابی و بی حجابی باید امر به معروف با شیوه های منکر و بدون توجیه منطقی و خارج از حدود شرعی مشخص شده نباشد تذکرات باید صحیح باشد و مرحله به مرحله اجرا شود.
 
20- ترویج فرهنگ نماز در بین زنان
 
زنان در حال نماز خواندن مکلف به داشتن حجاب کامل هستند؛ از طرفی بهترین نوع ارتباط معنوی بنده با خدای خویش در حالت نماز می باشد. با توجه به وجوب پوشش در نماز که بهترین حالت ارتباط زن با خداوند متعال است به ارزش جایگاه حجاب پی می بریم از طرفی زنان مومن برای انجام فرضیه الهی نماز در روز چندین بار داشتن پوشش کامل را عملا تمرین و تکرار می کنند علاوه بر آن با توجه به آیه مبارکه «وقرن فی بیوتکن و لاتبرجن .... اقمن الصلوه ...» خداوند در این آیه شریفه به زنان امر می کند که شرح و جلوه گری نکنید و اگر می خواهید نیروی بازدارنده ای در برابر این تبرج به دست آورید نماز را به پا دارید نماز شما را از فحشاء منکر باز می دارد. نماز خواندن نیرومندترین وسیله برای حفظ حجاب است.
 
 
پی نوشتها:
1- سوره نور (24) ، ایه 31. 
2- ر. ک : حسین بن احمدبن عبدالعظیمی الحسینی : «تفسیر اثنی عشری» ، تهران، میقات، چاپ اول، 1363، ج 9، ص 231. 
3- ر.ک : میرزا حسین نوری، مستدرک الوسائل مستنبط المسائل ، ج 14، ص 275. 
4- ابوعلی الفضل بن حسن طبرسی، مجمع البیان ، ج 17، ص 127. 
5- ناصر ، مکارم شیرازی؛ «تفسیر نمونه» تهران ، ج 17 ، ص 298. 
6- علی بن ابراهیم، القمی: «تفسیر القمی» قم ، دارالکتب لطباعه و النشر، چاپ سوم، ج 2، ص 193. 
7- ابوجعفر محمدبن الحسن بن علیع الطوسی، «تفسیر التبیان القران» قم ، مکتب الاعلام الاسلامیه ، چاپ اول، 1409، هـ، ق، ج 8، ص 338. 
8- حر، عاملی «وسائل الشیعه» ج 15، ص 434. 
9- محمد بن علی بن بابویه قمی ،‹‹ من لا یحضره الفقیه›› ج 3 ، ص 390
10- سوره احزاب (33) آیه 33
11- تاج الدین محمدبن حیدر، شعیری؛ «جامع الاخبار» قم رضی، 363، ج 2، ص 158.
12- سوره نور (24) آیه 30.
13- عبدالحمید ابن الحدید معتزلی ‹‹ شرح نهج البلاغه ›› قم ، کتابخانه آیت ا... مرعشی 1404 ، ه.ق .ج 20 ص 272
14- عبدالحمید بن ابی الحدید معتزلی ، شرح نهج البلاغه، قم ، کتابخانه آیت ا.. مرعشی ، 1404 هـ. ق جلد 12 ص 69.
15- شیخ حر عاملی وسائل الشیعه ، ج 5 ، موسسه آل بیت قم 1405 ه . ق ص 318
16- حسن ، عابدزاده «قانون مجازات اسلامی» تهران، موسسه فرهنگی عابدزاده ، 1375 ، ص 53.
17- محمدباقر مجلسی: «بحار الانوار» ، ج 100، ص 78
 
 

برچسب‌ها: حجاب, اسلام, پوشش, حیا, راهکار

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر حجاب و عفاف


مدگرایی و بد حجابی یا تلاش برای غلبه بر احساس حقارت درونی؟

یادداشت
مدگرایی و بد حجابی یا تلاش برای غلبه بر احساس حقارت درونی؟
اینکه زنان و دختران ( و برخی از پسران) گوی سبقت را برای مصرف لوازم آرایشی از خیلی از کشورهای غربی ربوده و هزینه های گزاف را می پردازند چه دلایلی می تواند داشته باشد.

تا چند سال اخیر در خیلی از شهرهای کشور ، تعداد کمی از زنان بدون پوشش چادر و آرایش غلیظ در کوچه و خیابان ظاهر می شدند ، زنان با حیایی که در فصل گرما نیز بدون پوشش برتر ، به خود اجازه نمی دادند به اماکن عمومی وارد شوند .


متلک گویی و ایجاد مزاحمت های خیابانی پسران و مردان چشم چران بسیار کم بود و کسی جرات نمی کرد به هیبت و جایگاه یک دختر و زن چادری اهانتی کرده یا با تعقیب وی ، اساعه ادبی کند.
مردان و پسران مزاحم و هوس ران با دیدن رنگ مشکی چادر در می یافتند که صاحب آن ، "نه " می گوید و از نگاه مریض گونه به وی منصرف می شدند چرا که به فرمایش معصوم (ع) ناسپاس ترین عضو بدن چشم ها هستند ، که شروع بسیاری از انحرافات ، جرم ها ، درگیری ها ، افسردگی و عشق های خیابانی با نگاه اول آغاز و پایه ریزی می شود.

به دلایل زیادی به تدریج در چند سال اخیر ، چادر ها کنار رفتند و ابتدا مانتوهای بلند بدون تنوع رنگ همراه مقنعه توسط برخی دختران محصل استفاده شد که بهانه آنان این بود که حجاب فقط چادر نیست و با مانتو هم می توان با حجاب بود . متعاقب آن ، روز به روز مانتوها کوتاه تر و چسبان تر و مقنعه ها هم جای خود را به روسری و سپس شال های رنگارنگ تزئینی داد که این کارها و علائم ، مریض دلان را به سوی خود جلب و شروع قصه ای تلخ را رقم زد .
 دختران و زنان با حیایی که حرف والدین و همسران با غیرت خود را برای رعایت عفت و پوشش مناسب زمین نمی انداختند ، امروزه به نام مدگرایی ، به روز بودن ، تجدد ، با کلاس شدن ، ترقی ، بهانه همه گیر شدن و غیره مایه شرم پدرو مادر یا شوهران خود می شوند . دائی ها ، برادران و عموهای با غیرت هر چند وقت یکبار امر به معروف و نهی از منکر می کردند و اگر دختر نوجوان و جوان فامیل خود را با پوشش نامناسب در بیرون منزل می دیدند ، احساس مسئولیت کرده  وبه وی یا بزرگترهایش  تذکر لسانی می دادند ، امروز خبری از آن تذکر لسانی هم نیست !

جای تاسف دارد که مشاهده دختران و زنان با پوشش زننده و رنگارنگ ، مانتوهای دکمه باز ، مانتوهای آستین کوتاه  ، آرایش غلیظ و صورتی بزک کرده ، آدامس های حجیم ، موبایل های در گوش ،کفش های عجیب و غریب و سم گونه ،  خنده و قهقهه در ملاء عام و کوی و برزن ، موی سر رنگ کرده و بیرون زده ، مشخص شدن زینت آلات گوش و گردن ، سازهای بر دوش انداخته شده و غیره به امری عادی تبدیل شده است .
 اینکه زن به یک کالا برای نگاه کردن صرف تبدیل شده تا عطش نگاههای هوس آلود مردان نامحرم را در خیابانها فرو بنشاند ، اینکه نص صریح آیات سوره نور و نسا قرآن کریم به فراموشی سپرده شود، زنگ خطری است برای همه و یک علامت از وجود اختلال شخصیتی و روانی  یا کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس دختر و زن بد حجاب که باید برای درمان اقدام کنند .

دخترانی که توسط مادر و پدر خود در محیط منزل مورد توجه و محبت قرار نمی گیرند ، امتیازات و توانایی های آنان توسط والدین بدانها معرفی نشده ، ناخواسته  با استفاده از پوشش های زننده به دنبال تایید دیگران قرار گرفته و قیمت خود را با نگاه شیطانی هوس بازان تعیین میکنند ، گویی هر چه نگاه ها بیشتر ، قیمت بالاتر پس تلاش برای تشدید آن هم بیشتر  و این نگاهها و مزاحمت ها را ( به غلط ) دلیل امتیازی(موقتی) برای خود فرض کرده اما نمی اندیشند که برای مرد نامحرم و هوس ران صرفا" کالایی یکبار مصرف خواهند بود !

  و چه زنان متاهلی که از سوی شوهران خود مورد توجه قرار نمی گیرند پس به قصد مطرح کردن  و غلبه بر حقارت های درونی ،خود را در خیابان با موی سر بیرون زده و استفاده از مانتوی کوتاه و چسبان با پای بدون جوراب و البسه رنگارنگ به غریبه ها عرضه می کنند تا شاید درون متلاطم خود را تسکین داده یا از شوهر خود انتقام بگیرند که ناخواسته قدم در راه تباهی و نابودی زندگی مشترک ولطمه به آبرومندی خود می گذارند .

 از تاثیر محبت و توجه والدین و شوهران بر حفظ حیا در خیابان ها که بگذریم ، از نقش ماهواره مبتذل بیگانه ، سایتهای اینترنتی معاند ، شبکه های اجتماعی چون فیس بوک ، محیط های چت روم و غیره که بلای جان خانواده ها شده نباید غافل شد . فمینیست های شیطان صفت که نظریه برابری کامل زن و مرد را در معابر عمومی و جامعه مطرح کرده و اقدام به مخ زنی زنان می کنند در این ماجرا دخیلند و همان بلایی را که بر سر غرب برای نابودی حیا و غیرت و اخلاق آوردند ، می خواهند بر سر مردم کشورهای مسلمان نیز در بیاورند .

 اما الگوهای داخلی دختران نوجوان و جوان و همچنین خانم های متاهل برای کنار گذاشتن چادر چه کسانی هستند ؟ هنگامی که مصاحبه با دختران رتبه های اول کنکور و المپیادها را در تلویزیون مشاهده می کنیم به پوشش مناسب آنان ، ساده زیستی ، ادب ، تمرکز برای درس و موفقیت ، توکل به خدا ، انجام فرایض و غیره پی می بریم ، آنها ساعتهای طولانی را جلو آینه برای آرایش صورت صرف نمی کنند ، در غم و اندوه غیر ضروری از دست دادن دوستان نامحرم رنج نمی برند ، وسواس اجباری برای مکالمه موبایل و اس ام اس ندارند ، مدام چشمشان به مانیتور کوچک موبایل نیست ، برای حضور در خیابان با وضع زننده و به روز بودن ، فکر خود را مشغول نمی کنند و مشاهده نشده که یک دختر خیابانی و بزک کرده ، معتاد مکالمه موبایل و اس ام اس بازی ، معتاد چت روم و اینترنت ، معتاد آرایش جلو آینه ، جایگاهی برای کسب موفقیت داشته باشد .

برخی خانم های بازیگر کم بهای تلویزیون و سینما که اجبارا" در فیلم های داخلی از پوشش تقریبا" مناسب استفاده می کنند دارای زندگی کاملا" مغایری با آنچه می بینیم هستند ، از سگ بازی و گربه بازی و استفاده از آرایش های غلیظ و صورت بزک کرده گرفته تا حضور بی ادبانه در جشنواره ها و مراسم عمومی و خیابان با پوشش های زننده ، عدم رعایت حریم در برخورد با نامحرمان، الگوهایی شده اند برای دیگر خانم ها !

برخی معلمان انگشت شمار ( نه همه این عزیزان ) برای دختران نوجوان به الگوهایی برای استفاده از آرایش و کنار گذاشتن چادر تبدیل شده اند ، تا چند سال پیش حضور معلمان خانم در مدارس و استفاده از مانتوهای کوتاه و چسبان و موی سر بیرون زده و رنگ کرده رایج نبود اما امروزه تعدادی از آنان چادرها را برداشته و بدون ملاحظه با استفاده از زیور آلات به حریم مقدس تعلیم و تربیت تجاوز کرده و بلکه خود به صورت ناخواسته عامل صدور مجوز استفاده از الگوهای نامناسب و پوشش زننده برای دانش آموزان می شوند .
در محیط های دانشجویی و دانشگاهی برخی از خانم های ( به اصطلاح استاد ! ) ، شرط اول کلاس گذاشتن برای خود را برداشتن چادر و استفاده از مانتو و کفش های پاشنه بلند و آرایش ملایم فرض کرده اند و الگویی برای دختران دانشجو شده اند .

بهانه های برخی مادران و پدران دهان بین در توجیه کار ناشایست دختران و پسران خود برای عدم رعایت پوشش مناسب و عفت در کلام و رفتار مایه تعجب است ؛ مثلا" می گویند زمانه عوض شده ، جوانان به حرف ما گوش نمی دهند ، از عهده کنترل آنها بر نمی آئیم ،جامعه در حال گذر به مدرن و صنعتی شدن است  و برخی بهانه های تمسخر آمیز که نشان از عدم صلاحیت ولی شدن و کج فهمی و عدم مهارت مدیریت خانواده دارد ، مانند این سخنان کم ارزش که بد حجابی را به گرانی اجناس ، بالا رفتن قیمت ها ، نبود شغل و کار و غیره ربط می دهند و یا می گویند موی سر و مانتو که مسئله اصلی مملکت نیست بروید گرانی را مهار کنید ! گویی مایلند دختر نوجوان آنها با چند نامحرم ارتباط داشته باشد و در ورطه فساد داخل شود و هیچ مسئله مهمی هم اتفاق نیافتاده  !

 نقش برخی مادران کم سواد ( یا به ظاهر تحصیل کرده اما نادان) که دختران و پسران خود را برای ساعتها در روبروی کامپیوتر و در اینترنت و چت رها ساخته و نام "به روز بودن" و تجدد را بر این کار می گذارند و بر عقده ها و کمبود های درونی شان با افه گذاشتن نزد همسایگان و فامیلان ، غلبه می کنند  تا بگویند ؛ فرزندم در چت با چندین نفر دوست است ! و خبر ندارد که انواع اختلالات شخصیتی ، دوگانگی های ارزشی ، زمینه سازی انحراف جنسی ، مورد فریب واقع شدن و غیره در انتظار فرزندش خواهد بود .
حتی تصویر روتوش شده خانم های بازیگر یا پسران خواننده یا بازیگر گردن بند به گردن آویخته ، در روی جلد برخی مجلات منتشر شده برای بانوان و خانواده ها نیز در ترویج بی حجابی و بی حیایی موثر است و الگوهایی  از زنان و پسران آرایش کرده را به دیگران معرفی می کنند که ناخواسته تاثیر خودرا برای نیمه برهنه گشتن در خیابان و پارک ها و اماکن عمومی بر دختران نوجوان خواهد گذاشت ، دخترانی که به پیروی از الگوهای بالا ، آنچنان صورت خود را بزک کرده که در نگاه اول گمان می رود که متاهل بوده و صاحب فرزندند  و چند مدت بعد باید با غم صورت چروک خورده و خط خورده خود دست و پنجه نرم کنند .

این بی ملاحظگی و بی پروایی در استفاده از لوازم و مواد آرایشی مضر در کشور ، هیچ توجیهی ندارد ، زمانیکه که ما از خیلی از کشورهای غربی گوی سبقت را برای مصرف لوازم آرایشی ربوده ایم ، زمانی که زنان ایرانی در سطح منطقه و جهان رتبه های تک رقمی مصرف دارند ، و بر عکس ، خبری از این رفتار های خود تخریبی در حتی کشور های غربی نیست ، چه می توان گفت ؟! تزریق انواع سموم و جیوه و سرب به بدن چه هزینه های گزافی را بابت درمان در سالهای آتی بر حکومت تحمیل خواهد کرد که ناشی از سر خوشی ابلهانه عده ای تقلید چی نا آگاه از الگوهای معرفی شده در ماهواره غربی است ! این آرایش ها هم پس از مدتی جواب خانم های مدگرا را نخواهد داد و به ناچار به فکر فریبا نمودن چشم های خود با مصرف برخی مواد مخدر یا محرک صنعتی توصیه شده در آرایشگاهها یا سایتهای معاند و یا مانکن شدن و لاغری برای دلربایی نامحرمان هوس باز خواهند افتاد که فرجامی تلخ و ناخوشایند به دنبال خواهد داشت .

صرف هزینه های بسیار گزاف در سطح کلان برای خرید البسه رنگارنگ و نامناسب ، تغییر مد ، اسراف علنی ، خرید لوازم جانبی ست شده مانند کیف و کفش و گردنبند ، شال ، کیف موبایل ، کفش ، پابند و چندین قلم دیگر ، توسط دختران و زنان ایرانی ( و بعضا" پسران آرایشکرده ) ، باعث نگرانی است و این مبالغی که می شد با آن دهها کارخانه برای رفع بیکاری ساخت، بلای جان افراد دارای احساس حقارت شده که می خواهند خود را در خیابانها یا مجالس به نامحرم نشان داده و به اصطلاح حال کلاس گذاشتن کذایی آن را ببرند !

بهانه برخی کارشناس نما های کم مطالعه و غیر مذهبی که به "حرف مفت زدن" در قالب یادداشت ، مصاحبه ، کامنت گذاری ، پست گذاشتن وبلاگها و غیره عادت کرده اند نیز قابل توجه است  اینکه برای ترویج حجاب و عفاف فقط باید به فکر فرهنگ سازی بود ! اما نه زمان شروع آن ، نه طول دوره ، نه ابزار و شیوها و غیره را معرفی نکرده و انگار با ژست کذایی کارشناسی به مسئولان و والدین و خصوصا" هوس رانان و چشم چران ها مجوز بی حجابی و بی حیایی را می دهند تا اینکه بعدا" چه خواهد شد ، فعلا" مهم نیست ! اینکه  بد حجابی در اثر عمومیت پیدا کردن مشروعیت نیز پیدا کند بماند ، که بعد ها دیگر کنترل نخواهد شد !
برخورد سلبی با دو دسته از بد پوششان هنجار شکن ضروری است :
دسته اول :  انگیزه های سادیسمی برخی خانم های بد حجاب و پسران به اصطلاح مدگرا که عمدا" به هنجارهای دینی بی اعتنایی کرده اند باید مد نظر قرار گیرد و مورد تذکر لسانی مردم و پلیس قرار گیرند چرا که آنها برای سایر دختران کودک و نوجوان و پسران به مرور الگو خواهند شد . دسته دوم : رفتارهای مازوشیسمی عده ای دیگر از بدحجابان که تمایلات درونی برای خرید مزاحمت و آزار را دارند نیز یک دهن کجی علنی به مقررات اجتماعی و ارزشهای جامعه است زیرا موجب بد آموزی برای دیگران خواهد شد و حد اقل ضرر این کار آنها ، اباحه گری در سطح جامعه است .

از قدیم گفته اند که  دست شکسته زوال گردن خواهد شد اما ضرر افزایش خانم های بد حجاب خود شیفته و خیابانگرد به انواع اختلالات و بیماریهای روانی که حداقل آن افزایش استرس و اضطراب و سپس افسردگی خواهد بود بر گردن خانواده ها و سپس جامعه خواهد افتاد و حکومت باید انواع هزینه های ناشی از این بی عفتی و بی حیایی را بپردازد و جبران برخی اتفاقات مانند درگیری های خیابانی ، قتل های ناموسی ، طلاق ، افزایش سوء ظن های خانوادگی ، اعتیاد، خود کشی ناشی از شکست های عشقی و یا عدم تایید از سوی ولگردان هوس ران بسیار سنگین خواهد بود .

از سوی دیگر مسئولان دانشگاهها و مدارس و ادارات نباید اجازه دهند تعداد معدودی از دختران و زنان با وضع نامناسب و بزک کرده و رنگ و روغن مالی شده در آن محیط ها حضور یابند که ضمن تذکر لسانی و راهنمایی و سپس تذکر کتبی و با قاطعیت از این موضع قانونی ، به حق و خواسته اکثریت مردم و والدین دفاع کنند تا از میزان آلودگی های بصری در محیط دانشگاهها ، ادارات ، شرکت ها و معابر عمومی کاسته شود .

اینکه عده ای می گویند رعایت حجاب یک امر شخصی است و اجباری در آن نیست و با ترفند و مکر حیله گرانه به قرآن کریم " لا اکراه فی الدین" متوسل می شوند ،  یک حقه بازی ،  یاوه گویی و سخن بی ارزش و دیکته شده از برنامه های ماهواره ای بیگانه و اتاق های فکر غربی ها بر علیه اسلام و قرآن است ، این بد حجابی و گردش در شهر مانند عروسک های تزئین شده مخصوص بازی و سر گرمی ، هزینه های زیادی را بر مردم تحمیل خواهد کرد ، اشتغالات ذهنی و مسموم و انحرافات جنسی را ایجاد خواهد کرد ، به ارزشها حمله می کند ، جوانان را از کار و زندگی عقب انداخته ، میلیون ها ساعت از وقت همان دختران و زنان به طمع خرید نگاههای هوس آلود نامحرمان جلوی آینه های سپری خواهد کرد .
جوانی که باید به دنبال درس و کار و نو آوری باشد ، باید در کوچه و خیابان منتظر انواع آلودگی های بصری نا خواسته باشد و نشخوارهای فکری زیادی برایش ایجاد و انواع آسیب های اجتماعی نیز به دنبال آن در جامعه اشاعه یابد که توان زیادی را از مردم خواهد گرفت و این یعنی حمله به حرکت برای پیشرفت و توسعه مملکت ، یعنی عمل در راستای پروتکل صهیونیستها که مایلند مردم کشورهای مسلمان در گرداب  لهو و لعب و آرایش و دامن های کوتاه فرو روند  و به دنبال استکبار ستیزی و تولید و کار نباشند ...
به نقل از : بیجار بام ایران

برچسب‌ها: بد حجابی, حیا, عفت, رهکار, قرآن

 

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر


آتش جهنم بسیار سوزان تر است.

hejab+hijab+ازادی+محجبه+حجاب+دختر چادری+چادر اسلامی

در خیابان به من گفت: 

در این گرمای تابستان زیر چادر آب پز نمیشی؟
و بعد انگار کسی در گوشم گفت:
«...قل نار جهنم أشد حرّاً»
بگو که آتش جهنم بسیار سوزان تر است.


برگرفته از وبلاگ : کسای حیا


برچسب‌ها: حیا, عفت, حجاب, دختر

 

 

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر


شعار آزادی

گول شعارهای آزادی شان را مخور؛

دنبال راهی برای ارضای نگاه های هوس آلوده ی خودشان هستند؛

می دانم که می دانی،

پس بیا و این دانستن را باور کن.


hejab+hijab+ازادی+محجبه+حجاب+دختر چادری+چادر اسلامی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به نقل از وبلاگ : سربداران 313


تصاویردیده نشده از شهیده نسرین افضل

همسرم بدان که من نسرین کسی که تو را دوست دارد، شهادت را هم بسیار دوست می‌دارم، چون خدای خود را در آن زمان پیدا می‌کنم.

از تو می‌خواهم اگر می‌خواهی فردی خداگونه باشی و درس دهنده، از امروز و از این ساعت سعی کنی تماس خود را با خدای خویش بیشتر کنی و...

 


شهیده نسرین افضل

نسرین افضل در سال 1338 در استان فارس و در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. وی در دوران تحصیل به عنوان یکی از دانش‌آموزان پرشعور و باشعور، بر بسیاری از نابسامانی‌ها در رژیم طاغوت، خردمندانه اعتراض ‌کرد، تا جایی که مورد تعقیب نیروهای امنیتی قرار گرفت. این شهیده، پس از پایان تحصیل در دوره دبیرستان با روحی سرشار از پیوستگی به درگاه احدیت با حضور مؤثر در کمیته امداد سپاه و جهاد سازندگی با خدمت به محرومان روستایی، بیشترین قرب به پروردگار را برای خود کسب می‌کرد.

 

 


شهیده افضل، در آغاز سال 1360 با مشورت برادر بزرگوارش شهید «احمد افضل» با فراخوان جهادسازندگی شیراز، به همراه جمعی از خواهران متعهد به کردستان رفت و همه وقت خویش در مهاباد به مجاهدت پرداخت. وی مدتی مسئولیت تبلیغات و انتشارات سپاه مهاباد را بر عهده گرفت و در عین حال، با دیگر ارگان‌ها همکاری داشت.

 


وی به خاطر نیاز شدید آموزش و پرورش به مربی، با عنوان مربی تربیتی در مهاباد مشغول به کار شد و همزمان معلمان نهضت سوادآموزی نیز تحت تعلیم او قرار گرفتند. و در سال 1361 با یکی از پاسداران ازدواج کرد.


این شهیده در آخرین شب فروزندگی‌اش، با وجود تب شدید و بیماری از همسرش خواست که او را به مجلس دعای توسل برساند؛ با وجود پافشاری همسرش برای استراحت، در مراسم دعا حضور یافت و به گفته دوستانش آن شب مثل همیشه او به شدت منقلب بود.


مراسم دعا و نیایش به پایان رسید و این شهیده، در حالی که برای مراجعت به منزل سوار اتومبیل بود، در مسیر، به کمین عوامل پلید آمریکا ‌افتاد و در آن جمع تنها، شهیده نسرین مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و از آنجاکه همیشه آرزو داشت مانند شهید مطهری به شهادت برسد، پس از یک سال حضور در مهاباد، در شامگاه دهم تیر 61 در اوج خلوص و خدمت به اسلام به آرزوی دیرین خود ‌رسید.


مراسم دعا و نیایش به پایان رسید و این شهیده، در حالی که برای مراجعت به منزل سوار اتومبیل بود، در مسیر، به کمین عوامل پلید آمریکا ‌افتاد و در آن جمع تنها، شهیده نسرین مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و از آنجاکه همیشه آرزو داشت مانند شهید مطهری به شهادت برسد، پس از یک سال حضور در مهاباد، در شامگاه دهم تیر 61 در اوج خلوص و خدمت به اسلام به آرزوی دیرین خود ‌رسید


نحوه شهادت شهیده نسرین افضل :

همرزمان شهید در خاطره‌ای از آخرین ساعات همراهی‌شان با شهیده افضل چنین می‌گویند: همه دور هم نشسته‌ بودند و از خانواده‌هایشان تعریف می‌کردند و درددل می کردند. نسرین از خانه و از مادر گفت: من همیشه برای مادر گل هدیه می‌دهم، هر شهری هم که برم، حتماً سوغاتی اون شهر را باید برای ایشان تهیه کنم، جان و نفس من مادرمه. فقط خدا شاهده که چه جوری توانستم موقع شهادت داداشم، آرامش کنم. هر دعایی بلد بودم، خوندم، دو ماه طول کشید تا قضیه را قبول کرد. آنهایی که رفته بودند دهلاویه و سوسنگرد دنبال جنازه داداش، وقتی برگشتن باورشون نمی‌شد که مامان از هر جهت آماده باشد. خانواده من خیلی دوست داشتنی و خوب هستن. آنها را دوست دارم.


نسرین ساکت شد. همه به او خیره شدند از ابتدای جلسه فقط همین چند کلام را گفت و دوباره در خودش فرو رفت. حالت‌های نسرین خیلی عجیب بود. حتی صبر نکرد نماز را به جماعت بخواند، گفت: شاید شهید شدم. معلوم نیست تا یک ساعت دیگر چه اتفاقی بیفتد.

 


فاطمه که در آن جمع بود از او پرسید: نسرین امشب چه شده؟

نسرین گفت: چیزی نیست تبم قطع شده، فقط شاید بخواهم به شما حلوا بدهم!

فاطمه گفت: از اینجا برویم اینجا هوا خیلی سرد است، اگر بمانیم حلوای همه ما رو باید بدهند. یخ زدیم، بلند شوید برویم.

ساعت ده شب بود. مراسم دعای توسل تمام شده بود. موقعی که می‌خواستند سوار ماشین شوند، صدای تک تیرهایی به گوش می‌رسید، نسرین نزدیک ماشین شد و گفت: بچه‌ها شهادتین‌تان را بگویید. دلم شور می‌زند. فاطمه سوار ماشین شد و گفت: در تب می‌سوزی، انگار در کوره هستی. دلشوره‌ات هم به خاطر همین است. ما که تب نداریم شهادتین را نمی‌گوییم، فقط خودت بگو نسرین جان.

خنده روی لب‌ها یخ زد، همگی سوار ماشین شدند. نسرین کنار در نشسته بود و شهادتین را می‌گفت: که تیری شلیک شد. تیر درست به سرش اصابت کرد. همان جا که آرزو داشت و همان طور که استادش «مطهری» به شهادت رسیده بودند، شهید شد و در همان مسجد اباذر که مجلس ساده عروسی‌اش را برگزار کرده بودند، مجلس ختم برگزار شد.


شهادت بالاترین درجه‌ای است که یک انسان می تواند به آن برسد وبا خونش پیامی می دهد به بازماندگان راهش.

وصیتنامه شهیده نسرین افضل:

«ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله...»

شهادت بالاترین درجه‌ای است که یک انسان می تواند به آن برسد وبا خونش پیامی می دهد به بازماندگان راهش.

«یا ایتها الفس مطمئنه» ارجعی الی ربک راضیه المرضیه، فدخلی فی عبادی وادخلی جنتّی.

ای نفس قدسی ودل آرام (بیاد خدا). امروز به حضور پروردگارت بازآی که توخشنود ( به نعمتهای ابدی او ) واو راضی از تواست. باز آی ودرصف بندگان خاص من درآی. ودربهشت من داخل شو.

 


پروردگارا! سپاس که ما را در مبارزه با طاغوت و براندازی رژیم کفر پیشه و وابسته به شیطان بزرگ، آمریکای جهانخوار یاری فرمودی و به ما رهبری آگاه و پرتوان ارمغان نمودی تا ما را از تاریکی ها و ظلم رهانید وبا ایجاد وحدت درمیان مردم مسلمان و شهید پرور نظام جمهوری اسلامی رادر این سرزمین مقدس بنا نهاد.

 


خداوندا، به ما توفیق عبادت و اطاعت عنایت فرموده و ما را از شر هوای نفس محفوظ بدار.

بارخدایا، ما را یاری کن تا با اسلام راستین آشنایی پیدا کرده و در عمل به تعالیم آن بکوشیم.

ایزدا، ما را در کسب علم و ترویج فرهنگ قرآن و اسلام در مدارسمان یاری و موفق دار.

الها! بما قدرتی عنایت کن که پرچم لا اله الا الله را بر سراسر جهان به اهتزاز درآوریم.

خداوندا، کشور اسلامی ما را از کشورهای تجاورزگر و سلطه طلب بی نیاز دار.

بار الها، اخلاق اسلامی، آداب و عادات قرآنی را بر کشور عزیزمان ایران و مدارسمان حاکم بگردان.

بار ایزدا، به رهبر کبیرمان امام خمینی عمر و توفیق بیشتر عنایت دار تا با رهنمودهایش مسلمین و مستضعفین جهان به استقلال و آزادی واقعی دست یابند.

خداوندا، ایران و اسلام را از شر کفار و منافقین و حیله‌های زورمداران شرق و غرب و نوکرانشان به دور داشته، رزمندگانمان را در جبهه‌های حق علیه باطل پرتوان و پیروز بدار.

کریما، ما را در صدور انقلاب خونبارمان به جهان، توان ده و آن را تا انقلاب مهدی (عج) استوار بدار.

همسرم بدان که من نسرین کسی که تو را دوست دارد، شهادت را هم بسیار دوست می‌دارم، چون خدای خود را در آن زمان پیدا می‌کنم.

از تو می‌خواهم اگر می‌خواهی فردی خداگونه باشی و درس دهنده، از امروز و از این ساعت سعی کنی تماس خود را با خدای خویش بیشتر کنی و همین طور معلّمی باشی جدّی.

 


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

 

 

 

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر


حجاب در کاروان راهیان نور در منطقه شلمچه

کاروان راهیان نور در منطقه شلمچه

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++*****************************


برچسب‌ها: راهیان نور, با حجاب, حجاب, دختر, چادر

 

 

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر حجاب و عفاف