سفارش تبلیغ
صبا

زینت زن=حفظ حجاب((Hejab pix))+عکس+پوستر

صفحه خانگی پارسی یار درباره

«باربی» شوالیه ناتوی فرهنگی

«باربی» شوالیه ناتوی فرهنگی :

 

، Cyber group promoting chastity and hijab, hijab and chastity, modesty, hijab Gentlemen, posters, flash cards veil, looking, hijab, Islamic fervor, the Islamic veil covering Ladies, cover designs of clothing, Iranian women, Iranian women, wearing hijab, t-shirts , logo veil, the symbol of the veil, covering universities in world terms, the hijab, hijab articles, new Muslims, hijab in the world, Cindy, feminism, male and female relationships, makeup, Hazrat Zahra (SA), the veil in the Qur

 

باربی تنها یک عروسک نیست ، بلکه یک سلاح کارآمد در صحنه جنگ فرهنگی است که

برای صدور سبک زندگی آمریکایی در جهت حیا زدایی و

اِفساد دختران و زنان به کار گفته شده است .

 

باربی انتحاری :

باربی این بار در نقش سیاسی ظاهر شده و می کوشد با تمسخر ارزشهای واتلای اسلامی ،

شهادت طلبی به مثابه امری غیر منطقی و منفور جلوه دهد .

باربی انتحاری و شهادت طلب که پس از فریاد الله اکبر با فشردن ضامن کمربند انفجاریش

منفجر می شود به طور غیر مستقیم تلاش می کند تا فرهنگ شهادت طلبی

یا تنها سلاح پیروز و بی رقیب مسلمانان را در میان کودکان به تمسخر بگیرد .


:: موضوعات مرتبط: جنگ نرم و حجاب
:: برچسب‌ها: باربی, جنگ نرم

حجاب برتر از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

حجاب برتر از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

شما خیال کرده‏اید که اگر ما چادر را کنار گذاشتیم، فرضاً آن مقنعه‏ی کذایی و آن لباسهای «و لیضربن بخمرهنّ علی جیوبهنّ» و همانهایی را که در قرآن هست، درست کردیم، دست از سر ما بر می‏دارند؟ نه، آنها به این چیزها قانع نیستند؛ آنها می‏خواهند همان فرهنگ منحوس خودشان عیناً این‏جا عمل بشود.

1) بحث پوشش زن نباید از هجوم تبلیغاتی غرب متأثر باشد.
2) نباید زنان به سمت تجمل گرایی سوق پیدا کنند.
3) حجاب در جهت کرامت زن است


گروه سیاسی « خبرگزاری دانشجو»؛ سخنان رهبر انقلاب که در جایگاه ولی‌فقیه، معارف غنی اسلامی را برای مخاطبان به زبانی ساده و کارآمد و بر طبق مصادیق عینی و مشخص ارائه می‌کند، کاربردی‌ترین منبع برای فهم دیدگاه روشن اسلام در موضوعات و چالش‌های روز است.1

یکی از این موضوعات عینی و ملموس که شاید هیچ‌کس نتواند به اندازه رهبر انقلاب در ارتباط با آن رهنمودهای شفاف و روشن ارائه کند، مسئله مهم و حساس و دقیق «حجاب» است و جالب این‌که حجم اهتمام و گفتار ایشان در این موضوع برخلاف توقع و انتظار بسیار قابل توجه است که بازخوانی بخشی از این سخنان می پردازیم.

1---بحث پوشش زن نباید از هجوم تبلیغاتی غرب متأثر باشد
به نظر ما، بحثهایی که درباب پوشش زن می‏شود، بحثهای خوبی است که انجام می‏گیرد؛ منتها باید توجه کنید که هیچ بحثی در این زمینه‏های مربوط به پوشش زن، از هجوم تبلیغاتی غرب متأثر نباشد؛ اگر متأثر از آن شد، خراب خواهد شد. مثلاً بیاییم با خودمان فکر کنیم که حجاب داشته باشیم، اما چادر نباشد؛ این فکر غلطی است. نه این‏که من بخواهم بگویم چادر، نوع منحصر است؛ نه، من می‏گویم چادر بهترین نوع حجاب است؛ یک نشانه‏ی ملی ماست؛ هیچ اشکالی هم ندارد؛ هیچ منافاتی با هیچ نوع تحرکی هم در زن ندارد. اگر واقعاً بنای تحرک و کار اجتماعی و کار سیاسی و کار فکری باشد، لباس رسمی زن می‏تواند چادر باشد و - همان‏طور که عرض کردم - چادر بهترین نوع حجاب است.

البته می‏توان محجبه بود و چادر هم نداشت؛ منتها همین‏جا هم بایستی آن مرز را پیدا کرد. بعضیها از چادر فرار می‏کنند، به خاطر این‏که هجوم تبلیغاتی غرب دامنگیرشان نشود؛ منتها از چادر که فرار می‏کنند، به آن حجاب واقعی بدون چادر هم رو نمی‏آورند؛ چون آن را هم غرب مورد تهاجم قرار می‏دهد!

شما خیال کرده‏اید که اگر ما چادر را کنار گذاشتیم، فرضاً آن مقنعه‏ی کذایی و آن لباسهای و لیضربن بخمرهنّ علی جیوبهنّ (6) و همانهایی را که در قرآن هست، درست کردیم، دست از سر ما بر می‏دارند؟ نه، آنها به این چیزها قانع نیستند؛ آنها می‏خواهند همان فرهنگ منحوس خودشان عیناً این‏جا عمل بشود؛ مثل زمان شاه که عمل می‏شد. در آن زمان، زن اصلاً پوشش و حجابی نداشت؛ حتّی در این‏جاها وقتی نوبت به این کارها می‏رسد، بی‏بندوباری خیلی بیشتر هم می‏شود؛ کمااین‏که در زمان شاه، بی‏بندوباری‏یی که در همین شهر تهران و بعضی دیگر از شهرهای کشور ما بود، از معمول شهرهای اروپا بیشتر بود! زن معمولی در اروپا، لباس و پوشش خودش را داشت؛ اما در این‏جا آن‏طوری نبود. آن‏طور که دیده بودیم و شنیده بودیم و می‏دانستیم و مناظری که از آن وقت الان جلوی نظر من هست، انسان واقعاً حیرت می‏کند که چرا بایستی این‏گونه بشود؛ کمااین‏که در خیلی از کشورهای متأسفانه عقب‏مانده‏ی مسلمان و غیرمسلمان هم همین‏طور است. بنابراین، باید بدقت و با نهایت کنجکاوی و بدون اغماض، مسائل ارزشی را رعایت کرد.

2--نباید زنان به سمت تجمل‏گرایى سوق پیدا کنند
این گرایش به تجمل‏گرایى که مدتها بود در جامعه‏ى ما یواش یواش کم شده بود، یا در اوایل انقلاب مثلاً خانمها به تجملات و زر و زیورها اعتنایى نمى‏کردند، متأسفانه باز این چیزها - آن‏طور که شنیده مى‏شود - در جامعه‏ى ما دارد رشد مى‏کند. زنان اندیشمند و بافکر و بامعرفت جامعه‏ى ما باید این را خطر بدانند. نباید زنان به سمت تجمل‏گرایى سوق پیدا کنند. البته این خطر براى مردان هم هست؛ منتها در زنان بیشتر و امکانش زیادتر است. وانگهى در این قضیه، در موارد بسیارى، مردان تحت تأثیر زنانشان قرار مى‏گیرند. شماها واقعاً باید با این قضیه مبارزه کنید؛ خودتان هم مراقبت نمایید.

من با تظاهر به تجمل و تجمل‏گرایى در حد معتدلِ کمِ ناگزیرش مخالفتى نمى‏کنم؛ لیکن اگر بنا شد که روند افراطى پیدا کند، چیز بسیار مزخرفى است. در لباس، در آرایش، در زر و زیورها و طلا و جواهرات، خانمها بایستى خیلى اهمیت بدهند که امساک بشود و بى‏اعتنایى به این چیزها انجام بگیرد، تا شاید ان‏شاءاللَّه به درخشندگیها و زیباییهاى واقعى‏تر بیشتر توجه بشود، تا به این زیباییهاى ظاهرى.

گفتنی است که اداره کل امور جوانان استان تهران رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) پیرامون بحث حجاب در دوران انقلاب و عصر حاضر را با عنوان «گوهر ناب» گرد آوری و در قالب کتاب حجاب در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و منتشر شده است.

3-حجاب در جهت کرامت زن است

حجاب، تکریم آن کسى است که در حجاب است. حجاب زن، تکریم زن است. در بیشتر کشورها - حالا من «بیشتر» که میگویم، چون همه را اطلاع ندارم - در گذشته، در قدیم، در همین اروپا تا دویست سیصد سال پیش زنهاى اعیان و اشراف حجابى روى صورتشان مى‏انداختند؛ در بعضى از فیلمهاى قدیمى شاید دیده باشید. یک حجاب مى‏انداختند که چشمها به روى آنها نیفتد. این، تکریم است. در ایران باستانى زنهاى اعیان و اشراف و رؤسا همه باحجاب بودند؛ زنهاى افراد پائین و طبقات پست، نه، بى‏حجاب هم مى‏آمدند؛ مانعى هم نبود.
اسلام آمد این تبعیض را گذاشت کنار، گفت نخیر، زن باید باحجاب باشد؛ یعنى این تکریم مال همه‏ى زنان است. این است نظر اسلام. آن وقت آنها حالا شده‏اند طلبکار، ما شده‏ایم بدهکار! آنها بدهکارند؛ آنها باید بگویند چرا زن را مثل یک کالا وسیله‏ى شهوترانى قرار دادند. یک آمارى را همین دیروز براى من نقل کردند - آمار مال یک هفته قبل است - که یک سوم زنهاى دنیا از دست مردها کتک میخورند! به نظر من اشک انسان در مى‏آید؛ این گریه‏آور است. و این بیشتر در کشورهاى صنعتى است؛ در کشورهاى فرنگى است و ناشى از همان خشونتهاى جنسى و مطالبات خشن جنسى است که مرد از زن دارد. این هوچیگرى‏هاى آنها در مورد زن است؛ آن وقت راجع به زن بحث میکنند: شما حجاب را اجبارى کردید. خود آنها بى‏حجابى را اجبارى میکنند، دختر دانشجو را تو دانشگاه راه نمیدهند، به خاطر اینکه روسرى دارد، آن وقت به ما میگویند چرا شما حجاب را اجبارى کردید! این در جهت کرامت زن است، آن در جهت پرده‏درى و بى‏احترامى به زن است. و از این قبیل مواردى هست که اینها هوچیگرى‏هاى غرب است.


موضوعات مرتبط: مطالب خواندنی

گسترش بدحجابی عامل افزایش طلاق در جامعه است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
گسترش بد‌حجابی عامل افزایش طلاق در جامعه است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برخی از افراد با بی‌اطلاعی از وجوب حجاب به این امر مبادرت می‌کنند، گفت: گسترش بد‌حجابی از عوامل افزایش طلاق در جامعه است.

خبرگزاری فارس: گسترش بد‌حجابی عامل افزایش طلاق در جامعه است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، آیت الله محسن مجتهدشبستری پیش از ظهر امروز در همایش تذکر لسانی با محوریت عفاف و حجاب که با حضور فرمانداران و روسای اداره‌ها همراه بود، خواستار توجه مسئولان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد.
وی با بیان اینکه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر 50 آیه در قرآن کریم آمده است، افزود: این فریضه در احادیث و روایات نیز دارای اهمیت خاص بوده و احادیث متعددی نیز در این زمینه بیان شده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به آیه قرآنی در زمینه حکومت صالحان بر روی زمین اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای سنن الهی و احکام اسلامی بر روی زمین بوده و تا این فریضه احیا نشود امکان تحقق سایر سنن نیز وجود ندارد.
مجتهدشبستری امر به معروف و نهی از منکر را بر اساس روایات فراتر از جهاد دانست و گفت: اگر این سنت در جامعه نباشد معاصی همانند ویروسی جامعه را در بر خواهد گرفت و گناه فراگیر می‌شود.
  
نامشروع شدن کسب‌ها از نتایج مسکوت ماندن امر به معروف و نهی از منکر است
وی یادآور شد: بدعت‌گذاری در دین، نامشروع شدن کسب‌ها و نیز ناهنجاری‌های مختلف در جامعه از نتایج مسکوت ماندن امر به معروف و نهی از منکر است.
امام جمعه تبریز ادامه داد: عزاداری نیز باید با پرهیز از بدعت بوده و عزاداری‌ها به‌عنوان یک عمل عبادی باید بدون بدعت باشد.
مجتهدشبستری تاکید کرد: بدعت‌های نادرستی که امروز در برخی عزاداری‌ها دیده می‌شود با سیره معصومان در عزاداری‌ها مغایر بوده و باید در این زمینه تجدیدنظر شود.
  
 گسترش بد‌حجابی از عوامل افزایش طلاق در جامعه است


امام جمعه تبریز بر کار فرهنگی در امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: نخستین کار در زمینه احیای این سنت کار فرهنگی است اما این اقدام کافی نبوده و با کسانی که کار فرهنگی در آنها موثر نیست ورود نیروی انتظامی نیز ضروری است.
وی تاکید کرد: برخی از افراد با بی‌اطلاعی از وجوب حجاب به این امر مبادرت می‌کنند اما عده‌ای دیگر نیز با هدف دهن‌کجی به نظام بدحجابی می‌کنند.
امام جمعه تبریز گفت: گسترش بد‌حجابی از عوامل افزایش طلاق در جامعه و مفاسد در درون خانواده است که این امر به صورت علمی و تحقیقی ثابت شده است.
 انتهای پیام/ح20


موضوعات مرتبط: اعتراض به بد حجابی

خواهرم حجاب تو کوبنده تر از خون شهیدان است

راهپیمایی بانوان مشهدی در روزملی حجاب و عفاف 1390/04/21